Obsah

ARCHÍV ZPRAVODAJŮ

ZPRÁVY PND TV 2018

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Jak vybrat balkón či lodžii?

Při revitalizaci bytového domu nebo i při stavbě nových domů se vždy řeší otázka: Jak to bude s balkónem nebo lodžií? Balkón i lodžie výrazně zvýší komfort bydlení i hodnotu bytu a firma PEKSTRA je významným výrobcem na trhu již 20 let a její spokojení zákazníci jsou nejlepší zárukou její kvality. Komplexní služby od počátečního návrhu, poradenství, výroby, montáže a zajištění doplňků můžete svěřit firmě PEKSTRA spol. s. r. o. s jistotou kvalitně odvedené práce v termínu a za velmi příznivou cenu.

Nabídka balkónů a lodžií, je velmi rozmanitá a vše je zakázková výroba přesně podle výběru a přání klienta. Tady si můžete splnit Vaše představy - vyberete si provedení, půdorys, rozměr, použité výplně, zasklení, doplňky.

Rozdíl mezi závěsným balkónem a lodžií

Základní rozdíl mezi lodžií a balkónem je v konstrukci. Ocelová nebo hliníková konstrukce lodžie je předsazená před opravovaný objekt, je samonosná, a tím minimálně ovlivňuje statické zatížení domu. Závěsný ocelový balkón má vlastní nosnou konstrukci, která je ukotvena do konstrukce objektu, na který je balkón montován. Oba typy, ať balkón i lodžie, je možné zřídit i tam, kde doposud nebyly, jsou bezúdržbové, mechanicky odolné, rozměrově i tvarově variabilní s dlouhou životností a možností zasklení. Ocelové balkóny můžete vyměnit doslova kus za kus.

rozšířená betonová lodžie se zasklením   samonosné ocelové lodžie  

rozšíření betonové lodžie

  závěsný balkón kotvený stropními táhly
     

Pro základní výběr typu balkónu nebo lodžie je důležité, v jakém bytovém domě bydlíte, jaké jsou možnosti kotvení, zda chcete balkón pouze vyměnit starý za nový nebo chcete rozšířit stávající balkón, lodžii nebo bydlíte v domě, kde balkóny dosud nebyly a chcete je. Variant řešení je nepřeberné množství.

Základní informace

Rozměr a tvar

Rozměr pro firmu PEKSTRA nepředstavuje žádné omezení, jediným omezením je Vaše přání a statický posudek možného kotvení u balkónu a zatížení stavby a pozemku u samonosných lodžií. PEKSTRA nabízí nejhlubší lodžie v České republice. Běžně se dodávají lodžie, které mají 2 až 2,5 m hloubky a šířku podle Vašeho přání. Firma má i technické řešení kotvení balkonu pro bytové domy, které nemají nosné obvodové zdivo. Běžný rozměr balkónu je v šíři 2,5 až 4,2 m a hloubce 1,25 až 1,5 m ve všech půdorysných variantách NORMAL, ARCUS i IDEAL. Výška balkónu je 110 cm ve standardním provedení.

Nově firma nabízí i zvětšení hloubky betonových lodžií předsazením zaskleného systému, balkónové konstrukce nebo vložením konstrukce.

V nabídce balkonů jsou tři základní tvary.

NORMAL

klasický, ale stále moderní a žádaný je balkón obdélníkového půdorysu.

 

ARCUS

oblíbený typ, který svým ladným zakřivením dodá Vašemu domu i bytu moderní vzhled.

 

IDEAL

balkón, jehož ostré zkosené hrany jsou ideální volbou pro moderní exteriér domu.

   

Výplň a barva

Všechny výplně balkónů jsou v nejvyšší kvalitě s certifikátem jakosti a vhodnosti pro balkóny. Nabízené materiály výplní jsou trapézový plech, hladký plech, sendvičový materiál NEOBOND, tahokov, děrovaný plech a bezpečnostní sklo Connex.

Pro tvar balkónu NORMAL nebo IDEAL je vhodná výplň jakýkoliv materiál od ekonomické varianty trapézového plechu až po bezpečnostní sklo Connex, pro tvar ARCUS nelze mít výplň z bezpečnostní skla Connex.

Výplně z trapézového plechu, hladkého plechu, tahokovu či děrovaného plechu jsou na výběr v odstínech ze vzorníku RAL a bezpečnostní sklo Connex je na výběr mléčné provedení, čiré a bronzové.

Doplňky

Abyste mohli využívat svůj balkón naplno, vybavte si ho doplňky. Praktickým doplňkem jsou sušáky rovné, předsazené i ve tvaru T, vnitřní i venkovní. Nový výklopný typ sušáku je možný využít jak ve venkovním vyklopení, tak i ve vnitřní poloze. Ale balkóny mohou sloužit jako místo pro odpočinek a relaxaci. I relativně malý balkon můžete vybavit pohodlným balkonovým nábytkem a užít si příjemné chvilky čtením knihy nebo poslechem hudby. Velký výběr horního zastřešení a bočních stěn balkónu dává možnost vytvořit příjemně kryté místo i při nepřízni počasí. Můžete odclonit nejen slunce, ale i pozornost okolí. 

 

Firma PEKSTRA neustále rozšiřuje svoji nabídku a tak v kooperaci s firmou ALUMISTR, která se specializuje na zasklívání balkónů a lodžií, nově nabízí možnost zasklení balkónů a lodžií. Vybraný zasklívací systém umožňuje otevřít téměř celou prosklenou plochu.

Revitalizace domu, výměny a montáže balkónů se nemusíte obávat. Jakákoli omezení jsou vždy plánována tak, aby probíhala po dobu nezbytně nutnou, jednotlivé úseky prací na sebe musí plynule navazovat a nedochází k prodlení. Montujeme balkóny i v prostorách s omezeným prostorem pomocí pavoučích jeřábů. Žádný prostor pro montáž balkónů PEKSTRA není malý.

Projekt a financování

Na každý projekt je potřeba zpracovat individuální cenovou kalkulaci i s ohledem na celkový počet balkónů, lodžií, dopravní vzdálenost a náročnost montáže. Firma PEKSTRA zajistí i vypracování projektové dokumentace případně i stavebního povolení. A pro SVJ či BD nabízí kvalifikovanou a odbornou poradenskou činnost v oblasti zajištění financí. Klientům v celé České republice zajistí finanční služby spojené s návrhem optimálního finančního řešení, připraví nabídky různých finančních institucí a vyřídí úvěr pro SVJ či BD ve vybrané bance. Bohaté zkušenosti s obchody tohoto typu jsou zárukou kvalitní spolupráce.

Na webu firmy naleznete přehled balkónů i lodžií. Ve fotogalerii se nechte inspirovat již realizovanými balkóny a zvažte, jaké jsou představy o podobě vašeho domu. Současná nabídka tvarů a řešení vám dává téměř neomezený prostor pro práci se vzhledem i rozšíření využití domu. Vybírat můžete balkóny, které působí nenápadně a vzdušně nebo naopak barevně odlišit a oživit stavbu. Výhoda ve výběru vám dává také možnost řešit balkóny kryté, otevřené, stíněné, se stříškou nebo s kompletním zasklením.

Kontakt:

Pekstra spol. s r.o.

Rybářská 996

379 01 Třeboň

tel: 605 153 700 |www.pekstra.cz |info@pekstra.cz