Obsah

ARCHÍV ZPRAVODAJŮ

ZPRÁVY PND TV 2018

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Rozšíření balkonů a lodžií

O možnostech jak zvětšit plochu balkonu a lodžie mne upozornil ing. Jan Katauer, bývalý předseda bytového družstva Orlová. Toto družstvo se do celkové obnovy bytových domů pustili jako jedno z prvních. V průběhu zateplovacích prací vzešel jeden velký problém, nebo spíše nedostatek. Dostatečné zateplení balkonů a lodžií výrazným způsobem zmenší jejich užitnou plochu. Pan inženýr se s tímto neduhem nesmířil a podařilo se mu nalézt řešení v podobě rozšíření balkonu, respektive lodžie. Toto technické řešení realizuje stavební společnost STAVSERVIS PSVG s.r.o.

O kolik byste si přáli mít lodžii širší?

Možnosti začínají na třiceti centimetrech, ale proč být zbytečně skromní? Můžete mít lodžii hlubší i o 50 až 150 cm, standardem je 70 cm. Rozdíly v ceně při nárůstu hloubky nejsou velké, proto můžeme často vidět realizace s lodžiemi zvětšenými o několik desítek centimetrů. Získat tak například půl metru navíc po celé délce lodžie už staví její možnosti využití do zcela nového světla. Místo lodžie tak budete mít prostornou terasu neboli zimní zahradu. Jak ji využijete, už bude záležet na Vás. Můžete zde v kontejnerech pěstovat drobnější jehličnany, v létě děti ocení malý nafukovací bazének – jak byste využili terasu Vy? Samozřejmě, že už budete moci nahradit subtilní posezení něčím opravdu pohodlným, aby se Vám opravdu dobře odpočívalo. A kávu si už budete vždy pokládat na stolek a ne na parapet okna.

Kdy bychom měli o zvětšení lodžie přemýšlet?

Na domech, které ještě neprošly celkovou rekonstrukcí, patří právě lodžie mezi místa, která jsou v nejhorším technickém stavu. Rozhodli jste se jejich stav řešit? Právě nyní je tedy i nejvhodnější doba pro rozhodnutí dát lodžiím zcela nový rozměr – doslova. Zvětšení lodžie je ideální zahrnout již přímo do projektové přípravy rekonstrukce a lze jej provést v rámci revitalizace bytových domů s možností získání dotací. Se systémy prodloužení lodžie se můžeme setkat v nabídkách několika firem. Pouze náš systém ale současně v jednom kroku řeší jak prodloužení lodžie o požadovaný rozměr, tak i opravu podesty – tedy podlahy Vaší lodžie a stropu lodžie souseda o patro níže. Velmi zjednodušeně si můžeme systém představit jako prodloužený obal, který nasunete na podestu stávající lodžie. Náklady za opravu původní podesty, kterou by bylo nutné jinak provést, takto ušetříte. Podesta je vyrobena z pozinkované ocelové konstrukce, která je během realizace zakryta, tudíž není vystavena vnějším vlivům. Díky tomuto jde v podstatě o bezúdržbový systém. Veškerá montáž se provádí pomocí závěsných lávek bez narušení interiéru bytu, jediným omezením pro Vás tedy bude nevstupovat na rekonstruovanou lodžii.

V rámci sanace, případně zvětšení lodžií, současně zvažte i zasklení její horní části. Získáte komfortní prostor, který budete moci využívat bez ohledu na počasí. Zasklení se provádí z čirého bezpečnostního skla tl. 6 mm s broušenými hranami. Vodicí kolejnice a uzavírací boční lišty jsou vyráběny z profilů z hliníkových slitin ve standartní barevné úpravě bílý komaxit, přírodní elox. Ostatní dílce z materiálů nepodléhajících povětrnostním vlivům UV záření (nerez, plast).

Výhody zasklení lodžie nebo balkónu:

  • Vysoká odolnost proti všem zatížením, včetně tlaku větru v nejvyšších podlažích
  • Snadná ovladatelnost
  • Bezúdržbový provoz
  • Bezpečné pohodlné mytí z prostoru balkónu či lodžie bez nutnosti vysazení křídel
  • Velmi dobré těsnící vlastnosti díky speciálnímu těsnění
  • Účinná překážka proti vloupání
  • Méně známý je fakt, že kvalitní zasklení lodžie, podle zvoleného typu systému, sníží úroveň venkovního hluku až o 24 dB

 

Autor: PeN

Zdroj: http://stavservis.eu/

Kontakt: Sídlo společnosti: Nádražní 530, 735 11 Orlová - Město

Telefonní číslo: +420 603 158 519

E-mailová adresa: stavservis@stavservis.eu