Obsah

ARCHÍV ZPRAVODAJŮ

ZPRÁVY PND TV 2018

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Regenerace balkonů a lodžií

Základní a odbornými firmami často opakovanou zásadou při regeneraci nejen lodžií je důkladná příprava. Pakliže se vynaložené prostředky nemají již po první zimě změnit na „zbytečnou investici“ je třeba provést odborné posouzení současného stavu a navrhnout systémově správný a komplexní postup při opravě – ten musí respektovat jak přání zákazníka, tak technický stav a možnosti budovy.

Pokud přípravu opravy bytového domu pojmeme moderně, stane se z ní příležitost přinést konstrukci a prostoru něco nového – nové funkce, nový design, novou příležitost zvýšit úroveň svého bydlení a příjemnější prostředí bez nutnosti změny adresy.

Věnujeme se prostoru balkonu a lodžií a máme zpracovány metody, které umožní nejen uvézt dům do dobrého technického stavu, ale hlavně přidají vlastnosti, které původní konstrukce či prostory ani v době výstavby neměly. Nejdůležitější je použití materiálů, které splňují platné bezpečností požadavky a současně zajistí moderní vzhled, obrovskou životnost a trvalou bezúdržbovost. Základem našich lodžiových zábradlí jsou hliníkové konstrukce lakované do barvy přesně dle přání zákazníka. Již samotný hliníkový profil v zásadě nestárne a po opatření kvalitním lakem je téměř nezničitelný. Dalším důležitým prvkem je výplň zábradlí. Ta musí splňovat požadavky na nehořlavost a průrazové zkoušky. Byť je možností více, ukazuje se, že nejoblíbenějším materiálem mezi zákazníky je mléčné, lepené, bezpečnostní sklo. To krom výše uvedeného zaručuje zákazníkům požadovanou míru intimity a přitom je natolik průsvitné, že reálně nedochází k zastínění místnosti.

   

 

Možností jak nové zábradlí na dům umístit je také více a právě tady můžeme rekonstrukcí nejvíce získat. V základní variantě pouze vyměníme původní zábradlí za nové hliníkové – získáme designové a technicky správné řešení, které však nenaplňuje ideu o dalších přidaných hodnotách. Další a významně propracovanější možností je fasádní – předsazené zábradlí, to už přináší spoustu výhod jako navrácení prostoru, které vzalo zateplení, naprosté srovnání lodžiového sloupce, systémové odvodnění lodžií, umožňuje jednoduchou a tedy i levnou montáž zasklívacích systémů i ostatních doplňků jako jsou sušáky na prádlo, truhlíky na květiny, držáky satelitu atd.

Výhody popsané u předsazeného zábradlí lze ještě výrazně umocnit prodloužením stávajících lodžiových podlah a následným předsazením. I tady je možností několik, nabízíme prodloužení podlah od 200 do 600 mm – což v některých případech vede i téměř ke zdvojnásobení užitné plochy lodžie. Těmito zásahy už dojde ke skutečné změně prostoru, získáte chráněný místo určené k relaxaci a odpočinku. Jednotlivé varianty prodloužení jsou významně odlišné, součástí některých je nové podlahové souvrství, jiné ho nevyžadují atd.

Každý takovýto zásah do konstrukce domu se řeší individuálně, bez průzkumu objektu, důkladné analýzy potřeb a přání zákazníka k němu nelze přistoupit, takže jsme opět u důkladné přípravy revitalizace.   

Kontakt:

7points, s.r.o.

Pobočka Brno: Blanenská 1339/99, 664 34 Kuřim

Pobočka Praha: Podjavorinské 1603/10, 149 00 Praha – Chodov

724 781 111 | 420 541 231 877 | obchod@7points.cz |www.7points.cz